Babos Tímea vereséget szenvedett a budapesti tenisztornán

Babos Tímea nem tudta megnyerni a budapesti salakpályás női tenisztorna első fordulójában játszott mérkőzését, ahol az orosz Jekatyerina Makarova volt az ellenfele.

A keddi játéknapon Babos, aki jelenleg a világranglista 259. helyén áll, 2:2-es állásnál még brékelt, de ezután Makarova négy egymást követő játékot nyerve magabiztosan zárta az első szettet 38 perc alatt. A második játszmában Babos Tímea nem találta a ritmust, és csupán egyetlen játékot tudott nyerni, így az orosz játékos 6:3, 6:1 arányban győzedelmeskedett az 1 óra 20 percig tartó találkozón.

A verseny további mérkőzései között szerepel Diana Snajder és Stollár Fanny, valamint Bondár Anna és Olga Danilovic összecsapása is. A párosok között Babos Tímea, aki Ellen Perez oldalán az első helyen kiemelt, Bartha Panna és Tóth Amarissa párosával mérkőzik meg, míg Bíró Melinda és Nemcsek Gréta a holland Isabelle Haverlag és az amerikai Christina Rosca ellen lép pályára a nyolc közé jutásért.