Csillag Eszter bronzérmes a Western States 100 terepfutó versenyen

Csillag Eszter kiváló teljesítményt nyújtva, minden idők negyedik legjobb idejével, 16 óra 42 perc 17 másodperccel a harmadik helyen ért célba a kaliforniai Western States 100 terepfutóversenyen.

A Western States 100 Endurance Run a világ egyik legismertebb hegyi ultrafutó versenye, amelyet minden évben június utolsó hétvégéjén rendeznek meg Kaliforniában. A versenyzők a Sierra Nevada hegységéből, az 1960-as téli olimpiai játékok helyszínéről, az Olimpiai völgyből indulnak, és a 161 kilométeres távot Auburn városában fejezik be.

Csillag Eszter, aki jelenleg Hongkongban él és művészettörténészként dolgozik, ezzel az eredménnyel a 1977 óta megrendezett verseny történetének negyedik legjobb női idejét érte el. Korábban, az előző száz mérföldes versenyen is bronzérmet szerzett, akkor 17 óra 7 perc 55 másodperces idővel.

Az idei verseny győztese az amerikai Katie Schide lett, aki 15 óra 46 perc 57 másodperces eredménnyel a második legjobb időt futotta a verseny történetében.