Kizárták a magyar váltót a vizes Európa-bajnokságon

Meglepő eredmények és kizárások jellemzik a magyar úszók csütörtöki teljesítményét a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

A férfi 200 méter gyorson három magyar versenyző indult, de közülük senki sem jutott tovább. Milák Kristóf 1:49.06 perces idővel a 20., Márton Richárd 1:49.11-gyel a 22., Kovács Attila pedig 1:49.71-gyel a 30. helyen zárta az előfutamot. Női 100 méter pillangón Komoróczy Lora visszalépett, így Ugrai Panna képviselte egyedül a magyar színeket, aki 59.48 másodperces idővel a tizedik helyen jutott tovább.

Férfi 50 méter pillangón Telegdy Ádám betegség miatt nem állt rajthoz, Kovács Benedek pedig nem vállalta a versenyt. Kós Hubert és Jászó Ádám viszont egyéni csúccsal, illetve 24.96, és 25.22 másodperces idővel továbbjutottak. Női 200 méter mellen Békési Eszter 2:30.63-as idővel a középdöntőbe került.

A férfi 4×100 méteres gyorsváltó esetében a magyar csapat, Mészáros Dániel, Magda Boldizsár, Szabados Bence és Jászó Ádám összeállításban a hetedik helyen ért célba, azonban Jászó Ádám korai váltása miatt, mely hat századmásodperccel volt korábbi a megengedettnél, a csapatot kizárták.

Milák Kristóf a 200 méter gyors előfutamában gyengébb idővel, 1:49.06-tal csak a futamában kilencedik lett, így nem jutott tovább, hasonlóan Márton Richárdhoz, aki 1:49.10-zel zárt. Ugrai Panna a 100 méter pillangón összesítésben a tizedik helyen jutott tovább, és elmondása szerint a váltóarany után most a 100 pillangó döntőbe jutás a célja.

Kós Hubert és Jászó Ádám egyéni csúccsal jutottak tovább az 50 méter pillangón, Kós a negyedik, Jászó a nyolcadik idővel. A kizárt váltó miatt Kós Hubertnek este nem kell a gyorsváltó fináléban megmérettetnie magát.