Új rekord a teniszpályán: Raonic ászokkal tarolt

Milos Raonic új rekordot állított fel, miután 47 ászt szervált a londoni füves pályás férfi tenisztornán, ami a két nyert szettig tartó mérkőzések történetében a legtöbb ász.

A 33 éves kanadai teniszező, Raonic, egy izgalmas mérkőzésen 6:7 (6-8), 6:3, 7:6 (11-9) arányban múlta felül Cameron Norrie-t, aki a hazai közönség előtt játszott. Raonic a döntő játszma rövidítésében két meccslabdát is hárított, ezzel biztosítva győzelmét.

A 196 centiméter magas játékos két ásszal megdöntötte a korábbi világcsúcsot, amit Ivo Karlovic tartott 2015 óta a hallei versenyről.

Egy adott játék során Raonic négy ászt is ütött, amivel megnyerte azt a játékot, ezt a teljesítményt egy Twitter-bejegyzés is megörökítette.