Porsche, Cadillac és Cadillac – Le Mans-ban csak negyedik-ötödik helyről indul a Ferrari

A tavalyi győztes Ferrari csapatnak nem sikerült megismételnie előző évi teljesítményét a Le Mans-i 24 órás verseny Hyperpole szakaszában, így csak a negyedik és ötödik helyről vághatnak neki a versenynek.

A Le Mans-i 24 órás versenyen a királykategória rajtrácsát a Hyperpole szakasz dönti el, ahol a legjobb nyolc autó küzd meg a legelőkelőbb rajthelyekért. Idén a Porsche és a Cadillac dominált, míg a tavalyi győztes Ferrari csapat csak a negyedik és ötödik helyről indulhat.

A Hyperpole-t hosszú ideig a francia Sébastien Bourdais vezette 3-as Cadillac uralta, azonban a végén a 2-es Cadillac és a 6-os Penske Porsche is megelőzte őt. A legjobb köridőt a Porsche versenyzője, Kévin Estre érte el, aki 3:24.634 alatt teljesítette a kört.

A második helyen a Cadillac végzett 3:24.782-es idővel, míg a harmadik helyen szintén egy Cadillac autó állt 3:24.816-os időeredménnyel. A negyedik helyre a 51-es rajtszámú Ferrari, az ötödikre pedig az 50-es rajtszámú Ferrari került.

A Porsche 963-at egy 4,6 literes biturbó V8-as benzinmotor és egy 68 lóerős villanymotor hajtja, míg a Cadillac a mezőnyben egyedülállóan szívómotort használ, egy 5,5 literes V8-as egységet, mellyel szintén egy 68 lóerős villanymotor párosul.

A versenyautók gumijait a Michelin, az olajat a Porsche Penske számára a Mobil1 szállítja. A Hyperpole-on a BMW piros zászlós balesetet szenvedett, és a tegnap megsérült 12-es Jota Porsche nem is indult.

A legnagyobb sebességet a Ferrarik érték el, 333,9 km/h-val, míg a pole pozícióból induló Porsche 329,8 km/h-s, a Cadillacek pedig 326,8-329,8 km/h-s csúcssebességet produkáltak.

Az LMP2 kategóriában a svájci Louis Delétraz nyerte meg az időmérőt 3:33.217-es idővel és 316,3 km/h-s végsebességgel. Az LMGT3 kategóriában egy McLaren 720S bizonyult a leggyorsabbnak, Brendan Iribe vezetésével 3:58.120-as köridővel és 285,4 km/h-s csúcssebességgel zárta a Hyperpole-t.