Rafael Nadal győzelme Alex De Minaur ellen Madridban

Rafael Nadal megmutatta, hogy még mindig számolni kell vele, miután legyőzte Alex De Minaurt a madridi salakpályás tenisztornán.

Rafael Nadal, a 22-szeres Grand Slam-bajnok, aki jelenleg a világranglistán csak az 512. helyen áll, visszavágott Alex De Minaurnak a múlt heti vereségért. A madridi salakpályás tenisztorna második fordulójában a spanyol teniszező 7:6 (8–6), 6:3 arányban múlta felül az ausztrál játékost.

De Minaur, aki a világranglistán az 11. helyet foglalja el, korábban múlt szerdán 7:5, 6:1-re győzte le Nadalt Barcelonában. A 37 éves, ötszörös madridi bajnok Nadalra – aki immár huszadszor vesz részt a fővárosi tornán – a következő körben az argentin Pedro Cachin (91.) vár.

A tornán meglepetésre kiesett Sztefanosz Cicipasz is, aki a barcelonai döntő után és a Monte-Carlói győzelme után most a brazil Thiago Monteiro ellen kapott ki 6:4, 6:4 arányban.