Fucsovics Márton búcsúja Rómában

A római salakpályás tenisztornán Fucsovics Márton három szettben maradt alul a selejtezőből érkező francia Alexandre Müllertől.

Fucsovics, aki jelenleg az ötvenedik helyet foglalja el a világranglistán, jól kezdett az első szettben, miután elvette Müller szerváját és 3:1-re meg is lépett. Azonban a francia teniszező nem adta fel, visszavette a vezetést, de Fucsovics 4:4-nél újra brékelt, és végül 39 perc alatt 6:4-re megnyerte az első játszmát.

A következő szett rendkívül szoros volt, egyik játékos sem tudott érvényesülni a másik adogatásában, így a tie-break döntött, amelyet Müller nyert meg 7-5 arányban.

A döntő harmadik szettben Müller dominált és 6:2-re hozta a játszmát, ezzel befejezve a mérkőzést, amely összesen 2 óra 22 percig tartott.

A római torna másik magyar résztvevője, Marozsán Fábián szintén az első körben esett ki, őt a kazah színekben induló Alekszandr Sevcsenko győzte le.