Immár az NBA rekordbajnoka a Boston Celtics!

Nyilván sokkal édesebb a siker, ha hazai környezetben vívja ki a csapat: a Boston Celtics magyar idő szerint kedd hajnalban, az NBA-döntő ötödik mérkőzésén 106–88-ra legyőzte a Dallas Mavericks együttesét, ezzel tizennyolcadszor hódította el a Larry O'Brien trófeát, és lett bajnok. Ezzel már egyedül a liga legeredményesebb csapata, eddig a Los Angeles Lakersszel együtt tartotta a csúcsot. A döntő legértékesebb játékosa, a Bill Russell Trophy tulajdonosa Jaylen Brown lett, aki az ötödik meccsen 21 pontot, 8 lepattanót és 6 asszisztot ért el.

Az NBA-döntő ötödik meccsén Kristaps Porzingis játékra jelentkezett, így a Boston Celtics legerősebb összeállításban állt fel a finálé általuk utolsónak szánt, ötödik meccsére a TD Gardenben. Az első kosarat Jrue Holiday révén a Celtics szerezte, és ettől kezdve ki sem engedte a kezéből a vezetést. A hármasokat ötven százalék körül dobta az első két játékrészben, ezzel pedig nem tudott mit kezdeni az ellenfél.

Főleg, hogy Payton Pritchard a félidő lefújásának pillanatában a saját térfeléről, 49 láb, azaz legalább 15 méter távolságból betalált, és ezzel 67–46-ra alakította az állást.

A második félidőben folytatódott a házigazda triplazápora, minden helyzetből betalált Derrick White vagy Al Horford, 78–52-nél kezdett végképp elúszni a meccs, Jason Kidd időt is kért. De ki tudja megállítani a lavinát?! A Dallas megpróbálta, produkált egy 7–0-s sorozatot, feljött 78–59-re, majd 82–64-re, ekkor Joe Mazzulla, a házigazda mestere kérte ki idejét. Kidd még az eddig mellőzött Tim Hardaway Juniort is bevetette, minden mindegy alapon. Ellaposodott a mérkőzés, rengeteget hibáztak a csapatok, 86–67-es hazai vezetéssel ért véget a harmadik játékrész. A pezsgők már készenlétben álltak...

Sajnos, a meccs pocsék volt, a Celtics már régen ünnepelni akart, a Dallas kulcsemberei, Kyrie Irving és Luka Doncic pedig pénzért sem tudtak pontot szerezni, nem hogy játékkal akcióból... Tömény unalomban peregtek a percek, 4:39-cel a vége előtt, amikor Jayson Tatum kosarával 102–78-ra alakult az állás, Kidd időt kért, de még nem vitte le a kezdőit, csak 106–85-nél, 2:37-tel a vége előtt, ezzel beismerve a vereséget.

A végeredmény 106–88, a Celtics 16 győzelemmel és 3 vereséggel száguldott át a playoffon, egyetlen ellenfele sem tudta 4–1-nél jobban megszorítani. A Boston a mostani rájátszásban 19 meccséből tizenhatot megnyert, ez 84,2 százalékos győzelmi mutató, a rájátszásnak a mostani lebonyolítását 2003-ban vezették be, azóta ez a második legjobb teljesítmény. Nem is vitás, hogy minden idők egyik legjobb bajnokcsapatáról beszélünk.

A Boston tizennyolcadszor hódította el a bajnoknak járó Larry O'Brien trófeát, ezzel véget vetve a holtversenynek a 17-szeres győztes Los Angeles Lakersszel.

Az MVP némi meglepetésre nem Jayson Tatum lett, hanem Jaylen Brown, 20,8 pontos, 5,4 lepattanós és 5,0 gólpasszos átlaggal, 44%-os mezőnymutatóval. Brownnak Adam Silver, az NBA igazgatója (commissioner) adta át a Bill Russell trófeát. A döntő során hatékonyan semlegesítette Luka Doncicot, az alapszakasz leginkább ponterős játékosát.

Hosszú volt a böjt 2008 óta, tizenhat év telt el a Celtics 17. és 18. bajnoki címe között. A Boston napra pontosan 16 évvel az előző bajnoki címe után lett ismét a liga legjobbja.

Kosárlabda

NBA

Döntő, 5. mérkőzés

Boston Celtics – Dallas Mavericks 106-88. Legjobb dobók: Tatum 31 (8 lepattanó, 11 gólpassz), Brown 21, Holiday 15 (11 lepattanó), White 14, illetve Doncic 28 (12 lepattanó), Irving 15, J. Green 14, D. Jones Jr. 10.

A négy győzelemig tartó döntőt 4–1-re a Boston Celtics nyerte meg, és 18. bajnoki címét szerezte.