Gálfi Dalma kiesett az elődöntőben 's-Hertogenboschban

Gálfi Dalma nem jutott be a hollandiai 's-Hertogenboschban zajló füvespályás tenisztorna döntőjébe, miután szombaton kikapott az elődöntőben.

A magyar teniszező, aki a világranglistán jelenleg a 138. helyet foglalja el, a 2021-es budapesti torna óta először érte el egy WTA-viadalon az elődöntőt. Az elődöntőben a kanadai Bianca Andreescuval került szembe, aki 2019-ben megnyerte az US Open-t, és bár jelenleg a WTA-rangsorban csak a 228. helyen áll, korábban a világranglista negyedik helyéig is felküzdötte magát.

Andreescu már a mérkőzés elején előnybe került, de Gálfi hamarosan fordított, azonban 3:3-nál ismét elvesztette az adogatását, amit ellenfele kihasznált. A második szettben a magyar játékos fájó csípője miatt ápolást kért, és bár folytatni tudta a játékot, Andreescu dominált és végül 6:4, 6:2 arányban győzött. A találkozó 1 óra 29 percig tartott.

Ezzel Gálfi Dalma számára véget ért a hollandiai verseny, míg Andreescu bejutott a döntőbe.