Négy magyar érem a kerekesszékes vívók paralimpiai „főpróbáján”

A magyar kerekesszékes vívók egy arany- és három bronzérmet szereztek a varsói világkupán, amely a párizsi paralimpia előtti utolsó jelentős nemzetközi megmérettetés volt.

A férfi tőrözők A kategóriájában Osváth Richárd, a DEAC sportolója állhatott a dobogó legfelső fokára, míg a női mezőnyben Krajnyák Zsuzsanna érdemelte ki a harmadik helyet. Krajnyák a párbajtőrben is bronzérmet szerzett az A kategóriában, tovább erősítve ezzel a magyar csapat sikereit. Hajmási Éva kardban szintén a harmadik helyen végzett, így összességében három bronzéremmel gazdagítva a magyarok éremkollekcióját.

A magyar csapat hat kvótát nyert a 2023. augusztus 28. és szeptember 8. között megrendezésre kerülő párizsi paralimpiára. A kvalifikált sportolók között szerepel Hajmási, Krajnyák és Osváth mellett Mező Boglárka, Tarjányi István és Veres Amarilla is, akik mindannyian részt vesznek majd a paralimpiai küzdelmekben.