A Diósgyőr története első bajnoki címét nyerte a női kosárlabdában

A Diósgyőri női kosárlabdacsapat megnyerte az NB I döntőjének harmadik mérkőzését a Győri csapat ellen, ezzel 3–0-s összesítéssel bajnok lett, ami a klub történetében az első bajnoki cím.

A keddi mérkőzésen a Diósgyőr tíz ponttal múlta felül a Győrt hazai pályán, így a párharcot 3–0-ra nyerte meg. A fináléban a DVTK már az első meccsen is győzelmet aratott 75–62-re, majd Győrben is magabiztosan, 97–62-re diadalmaskodott. A harmadik mérkőzésre a jegyek a hétvégén már mind elkelték, ami azt jelezte, hogy a szurkolók készültek a bajnokavatásra. A DVTK Arénában fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat.

A mérkőzés elején a Diósgyőr 7–0-lal kezdett, de a Győr hamar átvette a vezetést négy ponttal, Goree Cyeshának köszönhetően, aki a magyar válogatott tagja is. A Diósgyőr azonban egy 20–6-os rohammal a 15. percben már 15 ponttal vezetett, Aho Nina ebben az időszakban már 11 pontnál járt. A Győr, amely 2012-ben nyert bajnokságot, nem adta fel, és remek triplákkal hat pontra felzárkózott, így a félidőben 39–32-re állt a mérkőzés.

A második félidőben mindkét csapat sok hibával játszott, kevés kosár született, a 30. percben 49–45 volt az állás. Az utolsó negyedben a Győr csupán négy pontot ért el hat perc alatt, míg a Diósgyőr ismét tíz pont fölé növelte a különbséget, és ezzel eldőlt a mérkőzés. A meccs legjobbja Aho Nina lett 17 ponttal.

Az Euroligában negyeddöntős Diósgyőr korábban hat bronz- és öt ezüstérem mellett négy Magyar Kupa-győzelmet is ünnepelhetett, de most szerezte meg az első bajnoki aranyérmét. A miskolci csapat az idény során csak egyszer kapott ki, és 24/1-es győzelmi mérleggel zárta az NB I-es szezont.

A bajnokságban 2014 óta először fordul elő, hogy nem a Sopron nyerte meg a bajnokságot, amely az elmúlt években dominálta a magyar női kosárlabdát.