Pap Bianka aranyat nyert Párizsban

Pap Bianka megvédte paralimpiai bajnoki címét a 100 méteres hátúszás S10 kategóriájában a Párizsi Paralimpián. A 24 éves Vasas úszó bronzérmet is szerzett a 400 méteres gyorson, ezzel hozzájárulva Magyarország éremgyűjteményéhez, amely így 4 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzéremre nőtt.

Pap Bianka, aki egy gyerekkori baleset következtében nem fejlődött ki teljesen a bal sípcsontja, 1:07.97 perces idővel diadalmaskodott a 100 méteres hátúszás döntőjében. Ez volt a harmadik paralimpiai szereplése, mely során összesen 2 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzérmet szerzett.

A magyar küldöttség sikereit tovább növelte Konkoly Zsófia, aki ezüstérmet nyert a 100 méteres pillangóúszás S9 kategóriájában, 1:06.79-es idővel, ezzel Magyarország éremmérlegét 11-re emelve. Pap Bianka és Konkoly Zsófia teljesítménye kiemelkedően hozzájárult a magyar csapat sikeréhez a paralimpiai játékokon.