Norvégia legyőzte a címvédő férfi kéziseket, bajban Franciaország

Az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő Franciaország kézilabda-válogatottja újabb vereséget szenvedett, ezúttal Norvégiától, így komoly veszélybe került a továbbjutásuk. A magyar csapatot is érintő B csoport másik mérkőzésén Dánia győzte le Egyiptomot.

A francia csapat nem tudott felállni az első fordulóban elszenvedett vereségből, és a norvégok elleni mérkőzésen már a félidőre hétgólos hátrányba kerültek (15–8). A szünet után bár Franciaország lendületesebben és agresszívabban támadott, a norvégok előnyét nem sikerült ledolgozniuk, és végül öt góllal (27–22) kikaptak, amivel a csoport utolsó helyére csúsztak.

A B csoport másik találkozóján a dánok és az egyiptomiak csaptak össze, mindkét csapat győzelemmel kezdte a tornát. Egyiptom a magyar válogatottat legyőzve 35–32-re kezdett, míg Dánia a franciákat múlta felül 37–29-re. A dánok egy 7–0-s sorozattal már a félidőben tízgólos előnyre tettek szert (19–9), és bár Egyiptom felzárkózott a második félidőben, a dánok végül háromgólos győzelmet arattak (30–27).

Az A csoportban Németország simán, 11 góllal (37–26) győzte le Japánt, Szlovénia pedig szoros csatában, nagy meglepetésre 31–29-re verte Horvátországot. Svédország a második félidőben átvette az irányítást és három góllal megverte Spanyolországot (29–26).

A magyar férfi kézilabda-válogatott az Egyiptom elleni 35–32-es vereség után Argentína ellen javított, és magabiztosan győzött 35–25-re. A győzelem ellenére a továbbjutás még messze van, hiszen a csoportban még a dánok, a norvégok, és a franciák ellen kell megmérkőzni. Argentína a norvégoktól szenvedett 36–31-es vereséget, így mindkét csapat számára fontos volt a győzelem a továbbjutás szempontjából.

Chema Rodríguez szövetségi kapitány elégedett volt a csapat teljesítményével az Argentína elleni mérkőzésen, és kiemelte a játékosok küzdeni tudását. Palasics Kristóf, aki remekül védett a találkozón, már a következő összecsapásra fókuszál, és bízik abban, hogy a reggel kilences kezdés a magyar csapatnak kedvez majd.

Eredmények:

férfi kézilabda csoportkör, második forduló:

A csoport:

• Németország–Japán 37–26 (21–10)
  • Szlovénia–Horvátország 31–29 (13–13)
  • Svédország–Spanyolország 29–26 (11–11)

B csoport:

• Dánia–Egyiptom 30–27 (19–9)
  • Franciaország–Norvégia 22–27 (11–16)
  • Magyarország–Argentína 35–25 (17–12)

A magyar férfi kézi-válogatott 2012. augusztus 6-a óta először tudott rendes játékidő alatt meccset nyerni az olimpián, akkor Szerbiát vertük Londonban. A következő ellenfél Norvégia lesz, szerdán délelőtt 9 órától. A női kézisek programja kedden folytatódik, ők 16 órától Angolával játszanak, ahol a győzelem kötelező, de nehéz lesz megszerezni.

• augusztus 4., 16.00 Magyarország–Franciaország

Fazekas Gergő és Bánhidi Bence, akik a mérkőzésen rosszul értek talajt, megnyugtatták a szurkolókat, hogy minden rendben van, és készen állnak a következő meccsre.