Zverev meglepetés vereséget szenvedett, Kalinszkaja feladta a küzdelmet

A wimbledoni teniszbajnokság nyolcaddöntőjében meglepetések sorozata történt: Alexander Zverev kétszettes előnyt adott le, míg Anna Kalinszkaja sérülés miatt kénytelen volt feladni a további küzdelmet.

A nyitókörben Udvardy Pannát legyőző orosz Anna Kalinszkaja alkarproblémák miatt nem tudta befejezni a mérkőzését Jelena Ribakinával szemben, így a kazah játékos jutott tovább a következő fordulóba. Kalinszkaja, aki a férfi világelső Jannik Sinner barátnője, a második szettben jelezte, hogy nem képes folytatni a játékot.

A férfiak mezőnyében Alexander Zverev, aki a júniusi Roland Garroson döntőt játszott, kétszettes előnyről kapott ki az amerikai Taylor Fritztől. Zverev ezzel a vereséggel továbbra sem tudott bejutni a legjobb nyolc közé a londoni Grand Slam-tornán. Fritz ezzel karrierje negyedik Grand Slam-negyeddöntőjére készülhet, ahol eddig még nem sikerült továbbjutnia.

A nap további eredményei között szerepel Jelena Ostapenko győzelme, aki két szettben múlta felül a 2021-es budapesti győztes kazah Julija Putyincevát. A férfiaknál De Minaur, Musetti és Paul is továbbjutottak, míg a nőknél Ribakina mellett Ostapenko és Szvitolina is győztesen került ki a pályáról.

A center pályán a nap utolsó férfi mérkőzésén a hétszeres wimbledoni bajnok Novak Djokovics lépett pályára Holger Rune ellen.