Öttusa-Európa-bajnokság: Magyar sikerek a váltóversenyekben

A budapesti öttusa-Európa-bajnokság első napján a magyar váltók két érmet szereztek: a női csapat bronz-, míg a férfi csapat ezüstérmet nyert.

A női versenyben a Guzi Blanka, Eszes Noémi páros a vívásban 10-10 győzelemmel és 11-11 vereséggel ötödik helyen állt, majd a 2x100 méteres úszást 2:04,89 perc alatt teljesítve szintén az ötödik legjobb időt érte el. A lovaspályán Guzi Blanka lova az első akadályt hibázta, és hat másodperces időtúllépéssel a páros ismét az ötödik helyen végzett. A kombinált számban, amelyet 3x600 méteres futással és lövészettel kombináltak, a magyarok az összetett számban a legjobb időt, 12:55,72 percet érték el, így a bronzéremmel gazdagodtak.

A férfiaknál Bereczki Richárd és Koleszár Mihály a 2x100 méteres úszást 1:50,94 perccel a harmadik helyen zárták, majd a vívásban 24 győzelemmel és 16 vereséggel az olaszokkal holtversenyben a legjobbak voltak. A lovaspályán Koleszár egy, Bereczki két akadályt döntött le, és egy másodperces időtúllépéssel ötödik helyet szereztek, összesítésben azonban egy pozíciót rontottak. A kombinált számban Bereczki harmadikként kezdett, majd Koleszár az első körben előzött, és végül a második helyet szerezték meg az összetett számban 11:50,56 perces idővel.

Eredmények:

Női váltó: 1. Nagy-Britannia (Emma Whitaker, Alexandra Bousfield) 1350 pont 2. Németország (Annika Zillekens, Rebecca Langrehr) 1343 3. Magyarország (Guzi Blanka, Eszes Noémi) 1327

Férfi váltó: 1. Olaszország (Matteo Cicinelli, Giorgio Malan) 1442 pont 2. Magyarország (Bereczki Richárd, Koleszár Mihály) 1431 3. Ukrajna (Olekszandr Tovkaj, Pavlo Timoscsenko) 1422