Nugzari Curcumia tragikus halála

Holtan találták szerdán otthonában Nugzari Curcumia-t, a georgiaiak 27 éves világbajnok birkózóját.

A georgiai szövetség hivatalos közösségi oldalán tette közzé a szomorú hírt, de a halál okára nem tértek ki. Curcumia utoljára a júniusi budapesti Polyák Imre-Varga János emlékversenyen lépett szőnyegre, ahol az 55 kilogrammos kötöttfogású kategóriában versenyzők között harmadik helyezést ért el.

Az 1997. március 25-én született Curcumia a világranglistán a második helyet foglalta el, csupán az azeri Eldaniz Azizli állt előtte. Két alkalommal, egymást követő években szerzett ezüstérmet a világbajnokságokon, és nagy esélyesként várták az október 28. és 31. között Tiranában megrendezésre kerülő nem olimpiai súlycsoportos világbajnokságon.

Curcumia 2018-ban mutatkozott be a felnőttek között, és már abban az évben bronzérmet szerzett a világ- és Európa-bajnokságokon, majd a következő évben világbajnoki címet ünnepelhetett. 2022-ben ezüstérmet nyert az Európa-bajnokságon, és ezzel kontinens- és világbajnokságokon egyaránt dobogós helyezéseket ért el, állva a dobogó mindhárom fokán.

A GeorgiaOnline szerint Curcumia jelentős hatással volt a grúzokra, halála nagy veszteség az ország sportközösségének.