„Nem ismerem el a bűnösségemet!” – mondta a teherautós a kispesti bíróságon

Majdnem két évvel egy szörnyű családi tragédia után találkozott a gyászoló édesanya és az a teherautó sofőrje, aki halálra gázolta az asszony élettársát és hétéves kislányát Kispesten. A bíróságon drámai jelenetek zajlottak, ahol az előkészítő ülést tartották az ügyben.

  1. szeptember 21-én történt a tragikus baleset, amikor B. Milán, a teherautó sofőrje, aki akkor 29 éves volt, a Szabó Ervin utcában egy piros lámpánál lévő torlódás során ráhajtott egy zebrára. A vádirat szerint nem figyelte kellőképpen a gyalogosforgalmat, és mobiltelefonjával volt elfoglalva, amikor elindult és elütötte a zebrán áthaladó Józsefet és kislányát, Rékát, akik a helyszínen életüket vesztették.

A Fővárosi Törvényszék közleménye szerint a sofőr felismerte, hogy a zebrán áll, de nem hajolt előre, nem tekintett oldalra, és a visszapillantó tükreit sem nézte meg, hanem többször is a jobb kezében lévő mobiljára pillantott le. Amikor felnézett és azt látta, hogy megindult előtte a forgalom, nem nézett körül, és a rámpatükörbe sem tekintett bele azért, hogy a tehergépkocsi eleje előtti területet ellenőrizze, hanem a telefonját továbbra is a kezében tartva elindult.

Az édesapa észlelte, hogy a teherautó elindult, ezért a kislányával együtt futva próbált kitérni előle, de a vádlott akkor már 16-19 kilométer/óra sebességre felgyorsulva, a jármű elejével elgázolta őket.

Az ügyészség három és fél év fogházbüntetést és öt évre szóló vezetéstől való eltiltást kért, amennyiben a vádlott beismeri bűnösségét. B. Milán azonban a bíróságon, dr. Burai Judit Andrea bírónő előtt, három ügyvéddel kísérve, nem ismerte el a bűnösségét. A vádlott jelenleg egy gyárban dolgozik, és élettársával él egy belvárosi lakásban. A baleset idején napi szinten vezetett teherautót, és három év alatt körülbelül százezer kilométert tett meg balesetmentesen. A helyszínen elvették a jogosítványát.

A védelem kritizálta a műszaki szakértő véleményét, és helyszíni szemlét szeretne, amelyen a szakértő is részt venne. Az ügyészség szerint erre nincs szükség. Dr. Litresits András, az áldozatok családjának jogi képviselője szerint rendelkezésre áll egy kamarafelvétel, amelyen egyértelműen látszik, hogy a sofőr a telefonját nyomkodja a baleset pillanatában.

A tárgyalás végén B. Milán megszólította az özvegyet, kifejezve együttérzését, de a balesetért nem ismerte el a felelősségét. Az ügyészség három és fél év fogházat és öt év járművezetéstől eltiltást kért a sofőrre előkészítő ülésen történő beismerés esetére, de ő nem ismerte be bűnösségét és nem mondott le a tárgyaláshoz való jogáról sem, ezért a bíróság a bizonyítási indítványok elhangzását követően tárgyalásra utalta az ügyet. A tárgyalást elnapolták.