A magyar női 3×3-as kosárlabda válogatott az olimpia kapujában

A magyar női 3×3-as kosárlabda válogatott szoros mérkőzésen, 19-18-ra kikapott Olaszországtól a debreceni olimpiai selejtezőtornán, de így is csoportelsőként jutott tovább a negyeddöntőbe.

A válogatott szakvezetője, Földi Attila az MTI-nek adott nyilatkozatában elmondta, hogy bár a győzelem lett volna a cél, a csapat teljesítményével összességében elégedett lehet. A kapitány kiemelte, hogy a kezdeti nehézségek ellenére sikerült elkerülniük a favoritnak számító Kanadát, de tudják, hogy a következő meccsek sem lesznek könnyűek.

A negyeddöntőben Magyarország a cseh csapattal mérkőzik meg vasárnap 15:50-kor. A magyar férfi válogatott viszont nem jutott tovább, miután 21-14-es vereséget szenvedett Ausztriától.

A selejtező tornán az első három helyezett csapat szerezheti meg a jogot a párizsi olimpián való részvételre.

A negyeddöntők párosítása:

• 15:25 Németország – Japán
  • 15:50 Magyarország – Csehország
  • 17:15 Kanada – Olaszország
  • 17:40 Spanyolország – Lengyelország

Az elődöntőkben:

• 19:05 A negyeddöntők első két győztese csap össze, ahol a győztes olimpiai kvótát szerez.
  • 19:30 A másik két negyeddöntő győztese mérkőzik meg, szintén olimpiai kvótáért.
  • 20:55 A harmadik helyért zajló mérkőzésen is olimpiai kvóta a tét.