Pazar szabadrúgásgóllal tartotta életben Európáról szóló álmait a Napoli

A Napoli futballcsapata 2–2-es döntetlent ért el a Fiorentina elleni mérkőzésen, így továbbra is van esélye a Konferencia-liga-selejtezőt érő nyolcadik hely megszerzésére az olasz labdarúgó-élvonalban.

A bajnoki címvédő Napoli már a mérkőzés 8. percében vezetést szerzett, de a Fiorentina a szünet előtt három perc alatt két gólt szerezve fordított. A második félidőben a nápolyiak fokozták a nyomást, és Khvicha Kvaratskhelia 25 méterről elvégzett lenyűgöző szabadrúgásának köszönhetően egyenlítettek (2–2).

A pontszerzéssel a Napoli megőrizte reményeit az európai kupaszereplésre való kvalifikálásra, mivel a nyolcadik hely Konferencia-liga-selejtezőt ér. A Fiorentina, amely egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, továbbra is két ponttal áll a Napoli előtt a tabellán, és még az Európa-liga-szereplés lehetősége is nyitva áll számára.

A Napoli azonban nem mondható formának, hiszen a csapat már hat mérkőzés óta nem tudott győzni a Serie A-ban.

LABDARÚGÁS Serie A, 37. forduló Fiorentina–Napoli 2–2 (2–1)