A Chelsea óriási lépést tett a nemzetközi kupaindulás felé

Óriási lépést tett a Chelsea a nemzetközi kupaindulás felé, mivel a Premier League 34. fordulójában szerdán pótolt meccseken a londoniak egyrészt legyőzték a Brightont, másrészt a Newcastle kikapott.

A „kékek” Cole Palmer idénybeli 22. bajnoki góljával szereztek vezetést bő fél óra játékot követően, majd a második félidőben Christopher Nkunku is eredményes volt. A 88. percben megfogyatkozott a londoni csapat, Reece James kapott piros lapot, a ráadásban pedig Danny Welbeck szépített – az egyenlítés viszont már nem jött össze (1–2).

A nap másik meccsén a Manchester United otthon legyőzte a Newcastle-t (3–2), ezzel egyrészt beérte ellenfelét pontszámban, másrészt nagy szívességet tett a Chelsea-nek, amely egy körrel a vége előtt így három ponttal vezet az utolsó nemzetközi kupaindulást érő hatodik helyért vívott csatában a két csapattal szemben.

Ha a záró körben a legutóbbi hat bajnokijából ötöt elveszítő Tottenham a Sheffield United otthonában alulmarad, a Chelsea pedig a Bournemouth ellen sorozatban ötödször is nyer, akkor a nem is olyan rég még a tabella alsó felében tanyázó együttes ötödik is lehet a végelszámolásnál.

Premier League, a 34. fordulóból pótolt mérkőzések

Brighton–Chelsea 1–2 (Welbeck 97., ill. Palmer 34., Nkunku 64.) Kiállítva: James (Chelsea, 88.)

Manchester United–Newcastle United 3–2 (Mainoo 31., Diallo 57., Höjlund 84., ill. Gordon 49., Hall 92.)

Az élmezőny állása 37 fordulót követően: 1. Manchester City 88 pont (93–33), 2. Arsenal 86 (89–28), 3. Liverpool 79 (84–41), 4. Aston Villa 68 (76–56), 5. Tottenham 63 (71–61), 6. Chelsea 60 (75–62), 7. Newcastle United 57 (81–60), 8. Manchester United 57 (55–58).