Djokovicsnak továbbra sem sikerül az idei áttörés, Rómában is elbukott

A világelső Novak Djokovic meglepetésre már a harmadik fordulóban kiesett a római salakpályás tenisztorna 7,87 millió euró összdíjazású férfi versenyében.

A szerbek 24-szeres Grand Slam-torna-győztesét a 32. helyen álló chilei Alejandro Tabilo búcsúztatta mindössze 67 perc alatt, 6:2, 6:3 arányban. A mérkőzés során Tabilo négyszer is elvette Djokovic adogatását, míg a szerbnek egyetlen bréklabdája sem volt.

Hihetetlen. Úgy jöttem ki a pályára, hogy magamba szívjam és feldolgozzam ezt az élményt. Most pedig megpróbálok felébredni

– nyilatkozta a meccs után Tabilo, szavaiból pedig átjön, mennyire meglepte őt is ez a győzelem.

A 36 éves Djokovic – aki már hatszor diadalmaskodott az olasz fővárosban – ezzel elszalasztotta karrierje 1100. győzelmét. Ez volt a világelső idei negyedik tornája, és továbbra is trófea nélkül áll 2024-ben.