Inter a Serie A trónján

Az Inter megnyerte az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot (Serie A), miután a 33. forduló hétfő esti derbijén 2–1-re legyőzte az AC Milant, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert városi riválisával szemben.

Az Inter a saját stadionjában vendégként lépett pályára, tudva, hogy egy győzelemmel matematikailag is bebiztosítja a bajnoki címét. A csapat támadó szellemű játékkal rukkolt elő, és már a 18. percben Francesco Acerbi fejese után vezetést szerzett a zuhogó esőben (0–1).

A Milan próbálkozott a válaszadással, de az Inter védője, Yann Sommer több kritikus helyzetben is megálljt parancsolt a piros-feketéknek. A szünetig tartó izgalmas játék során mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de gólt már nem láthatott a közönség. A félidőben így az Inter 1–0-s előnyét őrizte meg.

A második félidő elején Marcus Thuram góljával az Inter megszilárdította vezetését (0–2), és ezzel gyakorlatilag eldőlt a bajnoki cím sorsa. Thuram ezzel a találattal már 19 kanadai pontnál járt a szezonban, amivel az elmúlt 20 évadban csak három Inter-játékosnak sikerült többet elérnie az első szezonjukban.

A Milan nem adta fel, és a hajrában Fikayo Tomori szépített (1–2), de további gólok már nem születtek. A mérkőzés végén három piros lap is gazdára talált, Hernández, Dumfries és Calabria is előbb a zuhany alá kényszerült, előbb az egymásnak eső Theo Hernándeznek és Denzel Dumfriesnek, majd a Frattesit megütő Calabriának.

Az Inter három év után ismét Olaszország trónjára ülhetett, története során a 20. alkalommal, ezzel a Milant az örökranglista harmadik helyére száműzve. A Juventus továbbra is az éllovas 36 bajnoki címmel. A Milan még a Juventus elleni rangadón dönthet a második hely sorsáról.

A nap korábbi mérkőzésén a Bologna 3–1-re győzött a Roma otthonában, ezzel megerősítve helyét a Bajnokok Ligája indulásért folytatott versenyben.

Serie A, 33. forduló eredményei

Roma–Bologna 1–3 (Azmun 56., ill. el-Azzuzi 14., Zirkzee 45., Saelemaekers 65.)
Milan–Inter 1–2 (Tomori 80., ill. Acerbi 18., M. Thuram 49.)
Kiállítva: T. Hernández (94., Milan), Dumfries (95., Inter), Calabria (97., Milan)

Az élmezőny állása: 1. Inter 86 pont (79–18) – már bajnok, 2. Milan 69 (64–39), 3. Juventus 64 (47–26), 4. Bologna 62 (48–26), 5. Roma 55/32 meccs (57–38), 6. Atalanta 54/32 (59–37), 7. Lazio 52 (42–35)