A Fradi a 97. percben döntött, fél kézzel már fogja a bajnoki aranyat

Hiába állt fel kétgólos hátrányból a Zalaegerszeg, a Ferencváros egy 97. percben szerzett góllal 3–2-re nyert idegenben, így 14 ponttal vezet öt fordulóval a vége előtt.

A Ferencváros egy újabb győzelemmel már 14 pontos előnyre tett szert a bajnokságban, ami öt fordulóval a vége előtt gyakorlatilag aranyéremmel felérő differencia. A vendégek már az első negyedóra végén megszerezték a vezetést Adama Traoré fejesével (0–1), majd Kenan Kodro növelte az előnyt (0–2). A szünetig tartott a kétgólos Fradi-előny, noha Kodro egy további találatát les miatt érvénytelenítették.

A második félidőben a Zalaegerszeg szépített Antonio Mance révén, aki ezzel a 14. gólját szerezte a szezonban (1–2), majd ő volt az, aki egyenlített is (2–2). A zalaiak a győzelemért támadtak a végén, de a 97. percben Mohamed Ben Romdan góljával a Ferencváros megszerezte mind a három pontot (2–3).

NB I, 28. forduló eredményei:

• MTK–Diósgyőr 1–1 (Bognár I. 31., ill. Pernambuco 85.)
  • Zalaegerszeg–Ferencváros 2–3 (Mance 73., 88., ill. Traoré 14., Kodro 25., Ben Romdan 97.)
  • Mezőkövesd–Puskás Akadémia (18.45 kezdés).

Az élmezőny állása: 1. Ferencváros 64 pont (71–26), 2. Paks 50 (46–34), 3. Fehérvár 49 (50–37).

(Fotó: MTI, archív)