Tornagyőzelem küszöbére ért Bondár Anna

Bondár Anna bejutott a svájci Bellinzonában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztorna döntőjébe.

A magyar teniszező, aki a világranglistán a 114. helyet foglalja el és ezzel a legjobb magyarként van jegyezve, a tornán a harmadik helyen kiemeltként szerepel. Szombati mérkőzésén az amerikai Kayla Day-t, a WTA-rangsor 86. helyezettjét győzte le.

Az első szettben Bondár Anna kihasználta ellenfele, az első helyen kiemelt Day gyengeségeit, aki kétszer is elvesztette az adogatását, így a magyar sportoló 28 perc alatt szettelőnyre tett szert. A második szettben Bondár előnyét tovább növelte, és bár 5:3-nál három meccslabdát hagyott kihasználatlanul, a következő adogatásánál már sikerült lezárnia a mérkőzést (6:2, 7:5) 1 óra 43 perc elteltével.

A vasárnapi döntőben Bondár Anna Chloe Paquet (157.) vagy Lois Boisson (246.), mindkét játékos francia, ellen lép pályára.