Nincs lehetőség hibázni: Szoboszlaiéknak vissza kell vágniuk a Man. Unitednek

Szoboszlai Dominik és a Liverpool a Premier League 32. fordulójában vasárnap a Manchester United ellen javíthat az FA Kupában elszenvedett kiesésért.

A Liverpool és a Manchester United közötti rivalizálás nem új keletű, legutóbb március 17-én az FA Kupában találkoztak, ahol a manchesteriek hosszabbításban 4–3-ra diadalmaskodtak. A Liverpool szurkolói azonban a válogatott szünet óta két győzelemnek örülhettek, melyekkel a csapat a bajnokság élére állt, míg a Manchester United döntetlent játszott a Brentforddal és vereséget szenvedett a Chelseától. A legutóbbi fordulóban a Liverpool 3–1-re győzött a Sheffield United ellen, ezzel visszavette a vezetést a tabellán.

A vasárnapi mérkőzés a két csapat 215. összecsapása lesz, a bajnokságban pedig a 182. A korábbi találkozók alapján a United 69 győzelemmel áll szemben a Liverpool 61 sikerével, és 51 alkalommal zárult döntetlennel. A Liverpool számára a bajnoki címért folyó versenyben nincs helye pontvesztésnek, hiszen nehezebb sorsolásuk van, mint az élcsapatoknak.

A Bournemouth, amelyet Kerkez Milos irányít, öt mérkőzés óta veretlen, és a Luton Town ellen is esélyes a győzelemre. A Manchester City a Crystal Palace vendége lesz, amely ellen az utóbbi öt PL-meccsén csak kétszer nyert, míg az Arsenal a Brighton otthonában lép pályára.

Szoboszlai Dominik teljesítménye a Sheffield United elleni mérkőzésen megosztotta a közvéleményt, ahol 73 percet töltött a pályán. A brit médiában és olvasóink körében is eltérő értékelések születtek, az összátlagban 6,58-as értékelést kapott, ami tisztes teljesítmény, de az FA-kupa-negyeddöntőben ennél jobbat (6,9) kapott olvasóinknál. A Liverpool számára a Manchester United elleni vasárnapi mérkőzés különösen fontos, hiszen a bajnoki címért folyó harcban nincs helye pontvesztésnek.