Amikor Petőfi 1848 márciusában megfogalmazta a híres 12 pontját, azt az utolsó rendi országgyűlés ellenzéki pártjainak a megbízásából tette. És még a pontokba szedett követelések előtt ez állt: Legyen béke, szabadság és egyetértés. Nos, manapság a kormánypártok állnak elő állandó követlésekkel, és már nem Bécs a mumus, hanem Brüsszel. 

Az Esztergomban kihelyezett frakcióülését tartó Fidesz és KDNP a parlament őszi ülésszakának kezdete előtt előállt a saját pontjaival, ha nem is tizenkettővel, de a felével:

  1. Háborúpárti brüsszeli vezetés helyett békepárti vezetést akarunk! 
  2. Meg kell akadályoznunk, hogy az elhibázott szankciókkal gyengítsék az európai gazdaságot!
  3. Békét kell teremteni Európa határainál és a világ minden gazdasági régiójával együttműködő, sikeres európai gazdaságot kell építeni!
  4. Szerintünk nem a genderpropaganda és a migráció erőltetése a brüsszeli vezetés feladata, hanem az európai emberek képviselete!
  5. Meg kell védeni a közös határokat és támogatni kell a családokat!
  6. A brüsszeli kettős mércét meg kell szüntetni!
Bár az eleje hajaz Petőfi bevezetőjére, de persze más indoklással. A nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője úgy fogalmaz:
Az elmúlt időszakban a brüsszeli elit dühítő és rossz döntéseket hozott. Háborúpártiságával veszélyezteti Európa biztonságát, elhibázott szankcióival energiaválságot és gazdasági visszaesést idézett elő, ezért a jövő évi európai parlamenti választásokon változást kell elérni!

Kocsis Máté szerint erős és sikeres jobboldal nélkül ezt a változást nem lehet elérni Brüsszelben. Ezért csak a változást akaró erőkkel akarnak Európában együttműködni, miközben itthon végleg le szeretnék győzni a baloldali politikusokat, akikkel az a fő bajuk, hogy külföldről fizetetik őket, márpedig ez a Fidesz szerint az ország szuverenitásába kerülhet.

Gondoljunk csak vissza még egyszer a korabeli 12 pontra! Az utolsó ennyi volt: Unio. Bár 175 éve még Magyarország és az oszmán hódoltság következtében elszakadt Erdély egyesítésére gondoltak ez alatt, azért nem szabad elfelejteni, hogy azóta egy újfajta Unió is létrejött, amelyhez mi önszántunkból csatlakoztunk 2004-ben, ám az Orbán-kormányok alatt egyfolytában csak azt halljuk, hogy Brüsszel így, meg Brüsszel úgy. A frakcióülésre megszült hat pont csak azt szajkózza, amit minden nap hallunk, ha bekapcsoljuk a rádiót, vagy kinyitunk egy újságot.

Fotó: Frisshirek