A zsűri által arra érdemesnek talált 32 termék kaphatott Magyar Kézműves Remek elismerő címet, ezekből a zsűri 8 olyan kiemelkedő alkotást választott ki, melyek a Magyar Kézműves Remek – Remekek Remeke elismerő címmel büszkélkedhetnek a továbbiakban. Továbbá idén első alkalommal kiosztották a Magyar Kézműves Innovatív Remek és a Magyar Kézműves Ifjú Remek elismeréseket is.

A vármegyéből a Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes kamarai tagja, Tóth Mihály Györgyné érdemelte ki a Magyar Kézműves Remek legmagasabb fokú elismerését, a Remekek Remeke címet. Az immáron többszörösen díjazott tárgyalkotó népi iparművész Hódmezővásárhelyen tanult, él és ott dolgozik. Saját műhelyében, kizárólag kézzel készíti a magyar és az európai Habán fazekasság ihlette használati és dísztárgyait, átmentve ezzel a Habán népi fazekasság értékeit a jelen korba. Habán Galambos és Habán Ünnepi készlettel vívta ki az elismerést.

Magyar Kézműves Remek díjat kapott a szintén csongrád-csanádi, Hódfó Hódmezővásárhelyi Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. is. A díjazott horgolt, hímzett nyári szett kollektív munka eredménye volt. A Hódfónak sem ez az első sikere, hiszen egy korábbi pályázaton a vásárhelyi hímzett karácsonyfadíszeivel is díjazott lett.

Fotó: Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara