Október 22-én ad nagykoncertet az iLand zenekar az Akvárium Klub nagytermében. Az iLAND egy tipikus régi-új formáció, hiszen az alcímben felsorolt kiváló zenészek többsége ismerős lehet a hazai progresszív zene egyik kulcszenekara, az East utolsó felállásából. A 2022-ben megjelent bemutatkozó iLAND-nagylemez, A Sziget ennek  az igen nívós zenei irányzatnak a folytatása, gyönyörű albuma, mely élőben a műsor gerincét alkotja, de a koncert kiegészül az East évtizedekig működő utolsó felállásának jól ismert dalaival (’56, Szerelem sivataga, David Bowie szeme) is. Kihagyhatatlan kettő az egyben ajánlat.

Az East a hazai progresszív zene nemzetközileg is elismert együttese volt évtizedekig, amely két nagy korszakot élt meg. A nyolcvanas évek közepétől kialakult második felállás három tagja –  Pálvölgyi Géza billentyűs - zeneszerző, Takáts Tamás énekes és Dorozsmai Péter dobos - zeneszerző – két sokat foglalkoztatott fiatalabb zenésszel, Madarász Gábor gitáros, énekessel és Kontor Tamás basszusgitáros, énekessel kiegészülve alapított együttest, és friss dalokat írt, mindez 2022 őszén iLAND: A Sziget címmel dupla CD-n jelent meg. Az első lemezen az új szerzemények szólnak, a másodikon pedig élő verzióban játsszák az East utolsó korszakának nagy dalait – és ez a leosztás erre a koncertre is igaz lesz, hiszen a teljes új anyag elhangzik, és a fentebb sorolt dalok mellett többek közt az ’56, Ha zászlót bont a félelem, A szerelem sivataga, vagy az Elrejtettél a szívedben újrahangszerelt változatait is hallhatjuk hosszú idő után élőben megszólalni. Az iLAND koncert vizuális megjelenésében, háttér vetítésében segítségükre van Szurcsik József Munkácsy díjas festőművész barátjuk, a Képzőművészeti Egyetem rajz tanszékének  vezetője, aki az új CD borítójukat is tervezte. A koncert ötvözi a művész különleges, egyedi, európa hírű képi világát a zenéjük sokszor filmzenei hangulataival.

A nevében új, tagságában nagyrészt évtizedek óta együtt zenélő, összeszokott társaság a progresszív irányt folytatja, de nyitott szigetnek vallja magát, amely várja a progresszív zene zarándokait, hajózókat, kikötni vágyó élőzene-rajongókat.

A koncert műsorát Pálvölgyi Géza billentyűs-zeneszerző, az iLAND zenei vezetője így foglalja össze: „Úgy állítottuk össze közel kétórás műsorunkat, hogy mind az új iLAND-lemezünkre kíváncsiak, mind a régi dalaink kedvelői megtalálják az örömüket a koncertünkön. Az iLAND zenéje a korábban az East-ben elkezdett közös zenei utunk folytatása, életben tartva annak értékeit, fontos állomásait, színesítve új zenei utakat kereső, friss CD-nk anyagával.”