Major Veronika bronzérmes az olimpián

Major Veronika a keszthelyi sportlövő olimpiai kvalifikációs rekordot állítva jutott a sportpisztoly döntőjébe, ahol végül bronzérmet szerzett. A versenyen a rapid szakaszban kiemelkedően teljesített, és a döntőben a második helyig jutott, de végül a dél-koreai Jang és a francia Jedrzejewski mögött a harmadik helyen végzett.

A 27 éves magyar sportlövő a versenyen a legjobb eredménnyel jutott a döntőbe, és bár a döntőben lassan kezdett, fokozatosan javította teljesítményét és haladt előre az eliminációs körökben. Major Veronika ezzel az első magyar sportlövő lett, aki olimpiai érmet nyer 2004 óta.

Veronika 20 év után szerzett érmet magyar sportlövőként az olimpián, ami kiemelkedő teljesítménynek számít a magyar sporttörténelemben. A női kéziválogatott sajnos vereséggel búcsúzott a csoportkörtől, de az olimpiai játékok szombati napjának eseményei között Major Veronika sikerét ünnepelhetjük.