Wimbledon 2024: Navarro meglepetés győzelme és Sinner sima továbbjutása

Coco Gauff, a világranglista második helyezettje vasárnap váratlanul kiesett a wimbledoni teniszbajnokság nyolcaddöntőjében, miután honfitársa, a 19. helyen kiemelt Emma Navarro két sima játszmában legyőzte.

Az első szett közepén Gauff, aki a tavalyi US Open bajnoka, még brékelni tudott, de Navarro gyorsan válaszolt, és a szett végén ismét elvette Gauff szerváját, így előnybe került. A második játszmában egyetlen megingás is elég volt ahhoz, hogy Navarro 1 óra 14 perc alatt bejusson a legjobb 16 közé.

Navarro pályafutása során először jutott be Grand Slam-tornán a negyeddöntőbe, ahol az olasz Jasmine Paolini lesz az ellenfele. Ő 2000 óta a negyedik amerikai játékos, aki a top 2-ben lévő ellenfelet búcsúztatja Wimbledonban, a Williams nővérek és Alison Riske után, utóbbi 2019-ben érte el ezt a sikert.

A párizsi olimpián csapattársak lesznek, és korábban, az év elején Aucklandban már találkoztak egymással, ahol Gauff győzött az elődöntőben.

Navarro, aki 2021-ben egyetemi bajnok lett az Egyesült Államokban, idén már 33 WTA-tour-mérkőzést nyert meg, ami több mint kétszerese a tavalyi 16 győzelemnek. Ezzel ő az egyike annak a hat játékosnak, aki 2024-ben több mint 30 győztes WTA-tour-meccsel rendelkezik. Két WTA-tornán szerepelt döntőben ebben az évben, Hobartban győzött, Párizsban pedig döntőt játszott. Gauff ezzel szemben már a második top 2-es játékost győzte le 2024-ben, korábban Indian Wellsben Arina Szabalenkát búcsúztatta.

A férfiaknál a világelső Jannik Sinner könnyedén jutott a legjobb nyolc közé, miután szettet sem vesztett az amerikai Ben Shelton ellen.

Férfi egyes:

• Sinner (olasz, 1.)–Shelton (amerikai, 14.) 6:2, 6:4, 7:6 (11–9)
  • Alcaraz (spanyol, 3.)–Humbert (francia, 16.) 6:3, 6:4, 1:6, 7:5
  • Medvegyev (orosz, 5.)–Dimitrov (bolgár, 10.) 5:3-nál Dimitrov feladta
  • Paul (amerikai, 12.)–Bautista (spanyol) 6:2, 7:6 (7–3), 6:2

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

• Babos Tímea, Nadja Kicsenok (magyar, ukrán) – Nicole Melichar-Martinez, Ellen Perez (amerikai, ausztrál, 3.) 4:6, 6:2, 6:2.