Konkoly Zsófia aranyérmes a paraúszó Európa-bajnokságon

A paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia megvédte címét és aranyérmet nyert 100 méter pillangón, míg Pap Bianka ezüstérmet szerzett 400 méter gyorson a Madeirán megrendezett paraúszó Európa-bajnokság legutóbbi versenynapján.

Konkoly Zsófia, aki az S9-es kategóriában versenyzik, 1:08.22 perces idővel diadalmaskodott, ezzel ismételten bizonyítva kiváló formáját. Pap Bianka, az S10-es kategóriában úszva, 4:38.63 perces eredménnyel ért célba, ami ezüstérmet ért számára a kontinensviadalon.

A magyar csapat további érmet is ünnepelhetett, ugyanis Adámi Zsanett az S2-es kategóriában 100 méter háton a harmadik helyen végzett. A magyar küldöttség így már több érmet is magáénak tudhat, hiszen az előző két versenynapon összesen négy további érmet – két ezüstöt és két bronzot – szereztek a sportolók.

A paraúszó Európa-bajnokság szombatig tart, és a magyar színeket kilenc sportoló képviseli a versenyen, akik további sikerekre hajtanak Madeirán.