Tovább folytatódik a Milák-show: újabb arany és ezüst számban jutott döntőbe úszóklasszisunk

Csütörtökön Milák Kristóf dominanciája érvényesült a Duna Arénában zajló úszók országos bajnokságának harmadik napján, ahol úszóklasszisunk 200 méter gyorson aranyérmet szerzett, míg 50 méter pillangón ezüstéremmel zárta a napot, míg Hosszú Katinka a 400 méter vegyesúszásban az ötödik helyen végzett.

Milák Kristóf már három aranyérmet szerzett az országos bajnokság első két napján, minden számban, amelyben elindult, győzni tudott. Hétfőn 100 méter gyorson diadalmaskodott, kedden pedig 200 méter pillangón és 50 méter gyorson is aranyat nyert. A 200 méter pillangón mutatott teljesítménye, bár elmaradt tavalyi legjobbjától, így is figyelemre méltó volt, különösen annak fényében, hogy hónapok óta nem voltak információink felkészüléséről.

A csütörtöki versenynapon Milák Kristóf 200 méter gyorson 1:48.15 perces idővel nyerte meg a döntőt, ezzel megszerezve negyedik aranyérmét az országos bajnokságon. Második helyen Kovács Attila, míg a bronzérmet Németh Nándor szerezte meg. A 200 méter gyors döntőjében Milák mellett Kovács Attila, Németh Nándor, és további versenyzők is érdekes párharcot ígértek.

A női 200 méter gyorson Pádár Nikolett 1:56.83-as idővel bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve Molnár Dórát és Ugrai Pannát, míg Késely Ajna a negyedik helyen végzett. Az 50 méteres férfi pillangóúszásban Milák Kristóf 23.54-es idővel nyerte meg az előfutamot, de a döntőben Szabó Szebasztián 23.44-es idővel legyőzte, így Milák ezüstérmet szerzett. Érdekesség, hogy Milák még soha nem nyert aranyérmet az országos bajnokságon ebben a számban, de az elmúlt négy évben egyaránt második lett.

A 400 méter női vegyesúszásban Hosszú Katinka 04:49.80-as idővel a harmadik helyen jutott a döntőbe, de a fináléban csak az ötödik helyen végzett. A számot a mindössze 15 éves Jackl Vivien nyerte 4:34.96-os idővel, ezzel kijutott az olimpiára, megelőzve Kapás Boglárkát és Mihályvári-Farkas Viktóriát. Jackl Vivien időeredménye a világ második legjobb ideje, és 13 másodperccel jobb, mint Hosszú Katinkaé, aki így a vert mezőnyben végzett. Hosszú, aki három számban indul az ob-n, azt reméli, hogy valamelyikben sikerül megúsznia az olimpiai szintet, jelenleg 200 vegyesen több mint négy, 400-on pedig több mint 11 másodperc választja el ettől.

• 18.38 – női 4×100 méteres gyorsváltó

A 126. úszó országos bajnokság kedden kezdődött és péntek estig tart, ahol délelőtt az előfutamokat, délután pedig a döntőket rendezik. Az esemény eredményeit és további információkat a szövetség honlapján lehet követni. A 17 órakor kezdődő döntőket a Duna World és az m4sport.hu közvetíti élőben.