Magyar válogatott középpályást igazolt a Paks

A Paksi FC megerősítette keretét Vécsei Bálinttal, a 12-szeres magyar válogatott középpályással.

A labdarúgó OTP Bank Ligában jelenleg második helyen álló csapat, a Paks, Vécsei Bálint személyében egy tapasztalt játékost szerzett meg. Vécsei, aki legutóbb tavaly márciusban lépett pályára a magyar nemzeti csapatban és a bolgárok elleni 3–0-ra megnyert hazai Európa-bajnoki selejtezőn gólt is szerzett, a Budapest Honvéd csapatában mutatkozott be az élvonalban. Karrierje során Olaszországban és Svájcban is megfordult, majd 2020 januárjában a Ferencváros játékosa lett, ahonnan három és fél év után távozott.

A 30 éves középpályás legutóbb a japán Vissel Kobe csapatában futballozott, és most hároméves szerződést kötött a Pakssal. Vécsei izgatottan nyilatkozott az átigazolás kapcsán: "Nagyon örülök, hogy végre aláírhattam, az utóbbi időszakban nagyon hiányzott már, hogy csapattal készüljek és mérkőzéseket várhassak. Hiányzik az a fajta adrenalin, amit egy bajnoki találkozó ad egy játékosnak. Boldog vagyok, hogy Paksra szerződtem, és komoly célokért küzdhetünk. Szeretnék segíteni, hogy megtartsuk a második helyet, valamint kivívni egy újabb kupadöntőt – ezek nagyszerű szezonzárást ígérnek" – idézte a klub honlapja a játékost.