Mindkét csapatnak nagyon kellett a gyózelem, az első körben Kamerun Svájctól, Szerbia pedig Brazíliától kapott ki.

A szerbek kezdtek erősebben, Mitrovic előbb fejjel veszélyeztette a kaput, de a labda a háló tetejére hullott, aztán a 12. percben is csak a kapufát találta el. Egy újabb lehetőség maradt ki, amikor Tadic középre lőtte a labdát a kameruni védelem pedig egymásra, ami így Mitrovic elé került, aki teljes erőből mellé bombázott.

A kimaradt helyzetek megbosszulták magukat. A 20. percben Kunde bombáját még sikeresen védte Milinkovic-Savic, pár perccel később bal oldali kameruni szögletet követően Choupo-Moting  becsúsztatta a labdát a hosszún érkező Castelletto pedig a üres kapuba lőtte.   1-0

Közel volt Kamerun ahhoz, hogy megduplázza az előnyét, Kundét képtelenség volt megállítani, de aztán jött a fordulat.

Az első félidő hosszabbításában, a 46. percben Tadic felívelt szabarúgását a kameruni védők fejjel nem tisztázták, Pavlovic pedig 8 méterről fejelte a kapu jobb oldalába. 1-1

Tadic jobb oldali beadását követően Sergej Milinkovic-Savic elé került a labda, aki 17 méterről laposan a bal alsóba lőtt.   1-2

A második félidőben a szerb gólsorozat tovább folytatódott, megint egy eladott kameruni labdából indultak meg a szerbek. A gyors konrát vezettek, az 53. percben Mitrovic, Kostic és Zivkovic gyors passzai zavarták meg a kameruni védelmet, végül Mitrovic 6 méterről a kapuba talált.  1-3

Ennél a pontnál eldőlni látszott a meccs, de a kameruni csapat erről másképp vélekedett, három perc alatt feltámadt az afrikai játékosok.

A 64. percben a cserejátékos Aboubakar lépett ki a leshatáron, majd egy ravasz cselt bemutatva a kifutó kapus mögé emelte a hálóba a labdát. 2-3

Nem sokkal ezután megint Aboubakar lépett meg a védőktől - a VAR megint nem látott lest -  gólpaszt adott Choupo-Motingnak, aki közelről célzott a kapura.  3-3

A szerbek sem adták fel, csak Mitrovic háromszor is a kapuba találhatott volna, de nem jártak sikerrel, maradt a 3-3.

Az utolsó körben a szerbek Svájccal, míg a kameruniak a brazilokkal találkoznak majd.

Fotó: A szerb Aleksandar Mitrovic lövése a kapufát találja el a katari labdarúgó-világbajnokság G csoportjának második fordulójában játszott Kamerun-Szerbia mérkőzésen az al-vakrai al-Dzsanúb Stadionban 2022. november 28-án. MTI/AP/Frank Augstein