Zombori Gábor olimpiai szintet ért el

A 126. úszó országos bajnokság keddi napján Zombori Gábor olimpiai szintidővel nyerte meg a versenyt.

Az eseményen Zombori dominálta a férfi 200 méteres vegyesúszás versenyszámát, ahol már az első 50 méter után vezetett, és a verseny felénél is ő állt az élen. A célba érkezéskor egy testhosszal előzte meg a második helyezett Török Dominik Márkot.

Zombori 1:57.88-as időeredménnyel nem csak megnyerte a versenyt, hanem ezzel az idővel biztosította helyét a nyári olimpiai játékokon. A versenyző meglepetésének adott hangot az eredmény kapcsán, mivel elsősorban a 400 méteres vegyesúszásra készült, és nem számított ilyen jelentős egyéni csúcsra.

A dobogó harmadik fokára Holló Balázs állhatott fel, aki a bronzérmet szerezte meg. Zombori sikerével Kós Hubert után ő lett a második magyar úszó, aki teljesítette az olimpiai szintidőt ebben a számban.