A Hamász és Izrael közötti fegyverszüneti tárgyalások alakulása
A Hamász terrorszervezet nyitott a fegyverszüneti tárgyalásokra Izraellel, de a részletek még nem tisztázottak. Az izraeli hadsereg közben intenzív harcokat folytat a Gázai övezetben.
Fegyverszüneti tárgyalások
A Hamász egyik vezető tisztségviselője, Huszam Badran, közölte, hogy a szervezet kész tárgyalni a fegyverszünetről Izraellel. Badran szerint a Hamász követelései világosak, és megállapodásra lehet jutni, ha Izrael tartja magát a korábbi megállapodásokhoz. Azonban nem egyértelmű, hogy Badran az általános fegyverszünetre vagy az egyiptomi javaslatra utalt, amely kétnapos tűzszünetet javasol a túszok cseréje érdekében.
Az Al Arabija hírcsatorna szerint a Hamász hajlandó elfogadni az egyiptomi javaslatot, amennyiben az része lesz egy átfogó megállapodásnak. A Hamász inkább egy átfogó megállapodást részesítene előnyben, mint egy részlegeset.
Harcok a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg újra intenzív harcokba kezdett a Gázai övezet északi részén található Dzsabáliában és a délen található Rafah területén. Az izraeli légicsapásokban 70 ember halt meg, de az áldozatok között nem választották külön a civil és harcoló személyeket. A legújabb rajtaütés során az izraeli hadsereg mintegy hatvan Hamász fegyverest fogott el egy kórházban Dzsabalíjában, ahol fegyvereket és pénzt is találtak. A hadsereg evakuált mintegy ötvenezer civilt a városból.
Nemzetközi reakciók
Az izraeli légicsapások Irán ellen is folytatódtak, melyekre válaszul Irán "keserű következményekkel" fenyegette meg Izraelt. Eközben Anthony Blinken amerikai külügyminiszter Izraelbe látogatott, hogy elősegítse a békekötést a Gázai övezetben.
Hamász vezetők elvesztése
Izrael kiiktatott több Hamász-vezetőt, köztük Jahja esz-Színvárt, a szervezet vezetőjét. Ez a lépés tovább növelheti a feszültséget a térségben. Az izraeli hadsereg szerint a Hamász összesen mintegy hatszáz emberét fogták el Dzsabalíjában az utóbbi napokban.
Béketárgyalások lehetősége
A legfrissebb információk szerint a Hamász kész béketárgyalásokat folytatni a zsidó állammal, miután több vezetőjüket is likvidálták a harcok során.