Krejcikova a női bajnok Wimbledonban

A 31. helyen kiemelt cseh Barbora Krejcikova nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokság női egyes versenyét, miután három szettben legyőzte a hetedikként rangsorolt olasz Jasmine Paolinit, ezzel pályafutása második Grand Slam-trófeáját szerezve meg.

Barbora Krejcikova, aki korábban a 2021-es Roland Garros győztese volt, a wimbledoni döntőben mutatott kiváló teljesítményével érdemelte ki a bajnoki címet. A 28 éves cseh játékos és az idei év meglepetésembere, Paolini, aki szintén 28 éves, izgalmas mérkőzést vívtak. Paolini az idei francia nyílt bajnokság elvesztett döntője után itt is eljutott a fináléig, ami a nőknél legutóbb 2016-ban Serena Williamsnek sikerült.

A döntő első játszmáját Krejcikova dominálta, gyorsan elvette Paolini adogatását, és további brékeket is értékesítve 36 perc alatt megnyerte a szettet. A második szettben azonban Paolini visszavágott, és egyenlített, így a döntő szett döntött a bajnoki cím sorsáról.

A döntő szettben Krejcikova ismét magához ragadta a kezdeményezést, és bár Paolini is tartotta a lépést, a cseh játékos brékelni tudott, és végül a győzelem felé vezető utat választotta. Paolini még próbálkozott, de Krejcikova a harmadik mérkőzéslabdáját kihasználva megnyerte a mérkőzést.

A találkozó összesen 1 óra 58 percig tartott, és a végeredmény: Barbora Krejcikova (cseh, 31.)-Jasmine Paolini (olasz, 7.) 6:2, 2:6, 6:4 lett.

Krejcikova győzelmével beírta nevét a wimbledoni bajnokok közé, és az utóbbi nyolc év során ő lett a nyolcadik különböző női egyes bajnok. A győzelemmel nemcsak a trófeát, hanem 2,7 millió fontot (1,26 milliárd forint) is hazavihetett.

Krejcikova, aki pályafutása során elsősorban a párosok specialistája volt, összesen 10 Grand Slam-címe van női és vegyes párosban. Mérlege immáron 12 győzelem és csupán három vereség az összes általa játszott Grand Slam-döntőben. Ráadásul ő már a negyedik cseh női bajnok Martina Navratilova, Jana Novotna, Petra Kvitova után, és a tavalyi győztes Marketa Vondrousova után.