Babos Tímea és társa kiesett, Djokovic elődöntős Wimbledonban

Babos Tímea és az ukrán Nadja Kicsenok párosa három szettben maradt alul a Caroline Dolehide, Desirae Krawczyk amerikai duóval szemben a wimbledoni teniszbajnokság szerdai női páros negyeddöntőjében.

Az első szettben Babosék két brékkel 4:0-ra elléptek, és mindössze 26 perc alatt 6:1-re nyerték a játszmát. Azonban a második szettben a helyzet megfordult, és a hetedik helyen kiemelt amerikai kettős 2:1-nél elvette a magyar-ukrán páros szerváját, majd egy újabb brékkel 6:2-re egyenlített. A döntő játszmában Dolehide és Krawczyk folytatták a domináns játékot, két bréklabdát hárítva és Babosék adogatását elvéve, végül 6:0-ra nyertek, így 1 óra 36 perc alatt bejutottak a következő körbe.

A férfi egyes negyeddöntőjében Novak Djokovic, a kilencedik kiemelt Alex De Minaur csípősérülése miatt, játék nélkül jutott tovább a pénteki elődöntőbe. A szerb játékos a következő fordulóban az olasz Lorenzo Musetti vagy az amerikai Taylor Fritz ellen lép majd pályára.

Eredmények Wimbledonból

Női páros negyeddöntő:

Caroline Dolehide, Desirae Krawczyk (amerikai, 7.) – Babos Tímea, Nadja Kicsenok (magyar, ukrán) 1:6, 6:2, 6:0