Kevin De Bruyne szombaton csapata esélyeiről meglepő nyilatkozatot tett:

Semmi esély, túl öregek vagyunk. Azt hiszem 2018-ban volt a nagy esélyünk. Jó csapatunk van, de öregszik és elvesztettünk pár kulcsjátékost. Vannak jó, feltörekvő játékosaink, de nincsenek azon a szinten, mint a 2018-as csapat.

A Kanada elleni meccsen valóban látszott, hogy a belgák teljesítménye elmarad a korábbi évekhez képest. Ennek ellenére ma ők kezdtek jobban, már a meccs 5. percében helyzetbe kerültek Batshuayi révén, aki éles szögből lőtt kapura, amit Munir védett. Ö a marokkóiak második számú kapusa, mivel Bunu-t a kezdés előtt rosszul lét miatt lecseréltek be. A 19. percben újabb belga helyzet alakult ki , akkor Meunier lőtt 17 méterről, a kapus megint jó helyen volt. A félidő közepén volt első komolyabb marokkói helyzet, amikor Ziyech 22 méteres rugása azonban a kapu fölött szállt el. A 35. percben egy újabb marokkói támadást következett, ezúttal Hakimi lőtte fölé a labdát 12 méterről.

Az első félidő hosszabbításában Ziyech szélről elvégzett szabadrúgása érintés nélkül röpült a hálóban. A VAR azonban közbeszólt, a játékvezetőt úgy ítélte meg Saiss, aki nem ért a labdához, de belógott a védők vonala mögé,  megzavarta Courtois-t.

A második játékrész elején Hazard adott szélről egy óriási bombát, amit a kapus szögletre ütötte. Majd az 57. percben a marokkói Boufal 18 méteres lövése csak centivel ment mellé. A 65. percben a csereként beállt Mertens 20 méteresét ütötte ki Munir kapus.

A 73. percben aztán Sabiri végzett el szabadrúgást a bal oldalról, amit egyből kapura küldött, Courtois későn reagált, így a labda a rövid sarokban kötött ki. 0-1

A végére beállt a sérüléssel küzdködő Lukaku is, de hiába. A 92. percben Ziyech visszagurított labdáját, a csereként beállt Aboukhlal 8 méterről a léc alá pörgette. 0-2

Az F- csoportot ezzel Marokkó vezeti, Belgium pedig bajba van.

fotó: Doha, 2022. november 27.
A marokkói válogatott tagjai ünnepelnek, miután 2-0-ra győztek a katari labdarúgó-világbajnokság F csoport második fordulójában játszott Belgium-Marokkó mérkőzésen a dohai at-Tumama Stadionban 2022. november 27-én. MTI/AP/Frank Augstein