A kriptopénzek volatilis világa ismét egy drámai útra kísérte el a befektetőket, ezúttal a dogwifhatnak (WIF) köszönhetően. Bár a projekt kifejezetten szórakoztatási célzattal jött létre, ennek ellenére néhány ügyes befektető egyáltalán nem nevetséges összegeket realizált.
Sokan ezért jelenleg is olyan projektekre vadásznak, amivel meg lehet majd ismételni a WIF-fel megszerezhető mesés hozamokat.
Először a WIF 2023 végén, december 13-án vált elérhetővé több decentralizált kriptotőzsdén. Mivel ekkor már javában tombolt a Solana mémrally, ezért a kereskedők hamar a szívükbe is zárták a kalapos jószágot.
Erre ékes példa, hogy a kezdeti 0.004 dolláros értékről a WIF árfolyama december 23-ra már egészen 0.3 dollárig tudott erősödni. Ezt ugyan némi konszolidáció követte, azonban január közepére már új csúcsokat lehetett látni.
Az árfolyam hirtelen szakadni kezdett, aminek következtében egészen a jelenlegi, 0.17 dolláros szintig esett vissza a dogwifhat értéke.
A szakadás előtt azonban valaki meglepően jól ráérzett, hogy mikor kell eladni a tokenjeit, és összesen 770 ETH-t zsebelt be. Ennek az összegnek az értéke akkor nagyjából 1.77 millió dollárnak felelt meg.
Bár biztosan nem lehet tudni, mi történt, sokan úgy tartják az eladást maguk a készítők hajtották végre, más néven egy rug pull volt látható. Ezt onnan lehet elsősorban sejteni, hogy az eladás során használt tárcák a készítőkhöz köthetők. A tárcákat a projekt indulásakor hozták létre, és közvetlenül a DEX listázást követően elképesztő mennyiségű WIF került rájuk.
Érthető módon a közel 90 százalékos beszakadást követően sokan érezték átverve magukat.
Ahogy az látható, minden bizonnyal leáldozott már a WIF-nek, hiszen a legtöbb esetben egy ilyen mértékű eladást követően ritkán áll talpra egy projekt.
A listázásra a Pepeláz kezdetén került sor, így a szivacsos kriptó értéke hamar a sokszorosára nőtt. Mindössze 1 hét elteltével a kezdeti 1 millió dolláros méretéről a projekt egészen 100 millió dollárig tudott növekedni. Vagyis akik még az elsők között beszereztek néhány tokent, azoknak 10,000 százalékos hozam ütötte a markukat.
Bár ezt követően némi esés következett, azonban még így is képes volt viszonylag magas értéken maradni a SPONGE. A fejlesztők azonban a szektorban látott gyakorlattal szemben nem fordítottak hátat a közösségnek.
Fáradtságos munkájuk első jelei pedig most jelentkeznek, hiszen a teljes SPONGE ökoszisztéma fundamentális változáson megy rövidesen keresztül.
A legfontosabb, amit a mostani változással kapcsolatban tudni kell, hogy bemutatásra fog kerülni egy teljesen új token, a Sponge V2.
Az esemény érdekessége többek között az, hogy bár az eredeti ERC-20 Sponge 11 különböző kriptotőzsdén érhető el, a Sponge V2-t kizárólag stakeléssel lehet megszerezni.
Amennyiben valaki így tesz, abban az esetben azonnal lekötésre fognak kerülni a vásárolt tokenek, majd a listázáskor felszabadul a Sponge V2. Mivel ekkor viszonylag kevesen fognak rendelkezni az új altcoinokkal, a kereslet viszont magas lesz irántuk, így várhatóan ismételten kiugró hozamokat lehet majd szerezni.
Ami azonban a legjobb, hogy nem csupán egy új tokennel, hanem egy saját játékkal is bővül az ökoszisztéma.
A csapat nem csupán a Sponge V2-n, hanem egy új játékon is dolgozott az előző hónapok során, ami hamarosan bemutatásra is kerülhet.
A kalandok során más felhasználókkal mérhetjük majd össze tudásunkat, és amennyiben a fizetős verziót választjuk, magas SPONGE V2 jutalmakban lehet részünk. Aki pedig nem szeretne lemaradni erről az izgalmas akcióról, az magyar nyelven is elérheti Sponge weboldalát.
Fotó: Facebook / WIF