Ahogyan arról már beszámoltunk, alig pár nap alatt telt be a Gattyán György és üzlettársa, Huszár Viktor által életre hívott Magyar Vállalkozói Akadémia (MVA) első kurzusa, így már a második alkalmat indították november 25-én.
A szombati rendezvény különlegessége volt, hogy az Egyesült Arab Emírségek legnagyobb befektetője, a budapesti Ritz-Carlton és InterContinental luxushotelek tulajdonosa is előadott rajta. Khalaf Ahmad Al Habtoor építtette a világ első 7 csillagos szállodáját, a Burdzs Al Arabot. A dubaji üzletember a Docler Holding fővárosi irodaházában egyebek között a mesterséges intelligencia munkaerőpiaci hatásairól beszélt, de a tehetős emberek filantróp tevékenységére is kitért.
- hangsúlyozta a legbefolyásosabb és leggazdagabb arab üzletemberek között számon tartott előadó.
Az Akadémiát egymilliárd forintos kezdőalappal hirdették meg, hogy az oktatók elméleti és tapasztalati tudásának átadásával segítsék a vállalkozó szellemű érdeklődőket saját céljaik elérésében.
- mondta el a frisshireknek Gattyán György üzletember.
Az alapítók célja, hogy a képzés és finanszírozás által olyan prosperáló vállalkozók és vállalkozások jöjjenek létre, amelyek segítik beindítani Magyarország gazdasági motorját.
Az MVA előadói között olyan ismert üzletembereket és marketing specialistákat találunk, mint
- Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója,
- Heller Gábor, a Bónusz Brigád társalapítója,
- Vízy András kommunikációs szakember, korábbi műsorvezető,
- Poteczki Imre, a divatvilágból ismert Saxoo International ügyvezetője,
- Tóth Mihály marketingszakértő, az Ökumenikus Egyház alapítója és vezetője
- vagy akár Tóth Máté, ismertebb nevén Tibi atya.
Természetesen az MVA alapítói, Gattyán György és Huszár Viktor - aki egyebek között közgazdász, biztonságpolitikai szakértő, a teqball műszaki ötletgazdája - is részt vesznek az oktatásban.
Az MVA januári, harmadik képzésére még egy világhírű üzletember, az Adidas cég létrehozójának unokája is meghívást kapott. Alex Dassler azon túl, hogy a családi vállalkozást viszi tovább, nemzetközi befektetőként is elismert, éves szinten mintegy 10 milliárd forintos alappal keres kezdő vállalkozásokat. Az eddigi magyar előadókon kívül Perényi András, a Webshippy Fulfillments társalapítója és ügyvezető igazgatója is oktat majd az Akadémián.
Fotó: Frisshirek