Lovász Edittől, az iskola pedagógusától megtudtuk, amikor meglátta a felhívást úgy gondolta, a diákok rengeteget tanulhatnak majd belőle, tulajdonképpen az üzleti tervezésen vitte őket végig. Fiktív válllkozást kellett kitalálni, valós jelenlegi problémákra építve megtervezni. Összesen 152 csapat nevezett, ők 9 csoporttal neveztek, ebből 3 jutott be egy 40 csapatos körbe, akikkel fél éven keresztül kapták online a tananyagot és egy-egy megoldandó feladatot a saját vállalkozásukkal kapcsolatban.

Alapvetően pénzügyi tartalmú verseny, de nem csak ilyen irányultságú diákkal vettek részt, hanem turisztikai és kereskedelmi ágazatban tanulókkal is. Egyik csapatuk 19. lett, másik a 17., a harmadik pedig bejutott a 11 csapatos döntőbe, ahol a harmadik helyen zártak.

Ők voltak az Észbontók: Niemeyer Jázmin, Harczman Evelin és Csatlós Tímea. A lányok elmondták: egy Varázsgyűrű nevű céget alapítottak, ami egy drogfelismerő gyűrűt forgalmaz. Ez a gyakorlatban úgy nézne ki, hogy van egy felpattintható része, amiben található egy analizáló csík és ez ismerné fel a kábítószereket. Sokat beszélgetnek erről a témáról és a szüleik aggodalmáról, így született meg az ötlet.

A kétnapos döntő részeként több kiegészítő program is volt, ezek egy része beleszámított az eredménybe. Az Észbontók egyedi pólóval készültek, aminek a hátán ez olvasható: „A varázslat a lényeg, a gyűrű ereje. Miközben italát élvezi, e gyűrű titkát felfedi.”

Fotó: a szerző felvételei