Minden műtüdő foglalt a Heim Pál Gyermekkórházban
A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet összes műtüdő berendezése foglalt, kritikus állapotú gyermekeket tartanak életben rajtuk. Az érintett gyermekek 1-2 évesek, és vírusos vagy bakteriális fertőzés okozta súlyos légzési elégtelenség miatt van szükségük a műtüdőre.
A kórház közleménye szerint az érintett gyermekeket 10, 12, 18 és 23 napja tartják életben a gépek. A sikeres ellátásukhoz nemcsak az intenzív osztályokon dolgozó orvosok és ápolók tudása szükséges, hanem az intézmény számos munkatársának szoros szakmai együttműködése is elengedhetetlen.
A Heim Pál Gyermekkórház 2018 óta működteti az országos ECMO-központot, amely jelenleg négy műtüdő készülékkel rendelkezik. Ezeken eddig 47 kritikus állapotú gyermeket kezeltek. A műtüdő kezelés során a gázcsere a páciens szervezetén kívül történik, lehetővé téve a tüdő nyugalomba helyezését és esélyt adva a gyógyulásra.
A kórház köszönetét fejezte ki a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetnek és a SE Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikának az orvostechnikai eszközökkel nyújtott segítségért.
A Heim Pál főigazgatója, Nagy Anikó elmondta, hogy a négy műtüdővel kezelt gyermek közül kettőt hamarosan levehetnek a készülékről, míg a többieknek még hosszabb időre van szükségük. Hangsúlyozta, hogy nincs új betegség, és ha szükséges, a kórház képes további betegek ellátására is. A főigazgató szerint a légúti megbetegedések a szokásos módon zajlanak, és nem új kórokozók okozták a súlyos állapotot.