A BME és a V-Híd Csoport stratégiai együttműködése
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a V-Híd Csoport közötti új együttműködés célja, hogy az oktatás és a szakmai képzés kapcsolatát új szintre emelje, és a hallgatók gyakorlati, versenyképes tudást szerezzenek.
A megállapodás keretében a V-Híd vendégoktatókat biztosít a BME alap- és mesterképzéseihez, valamint az „#építő 250” ösztöndíjprogram részeként évente legalább harminc hallgató számára nyújt pénzügyi támogatást. Emellett a V-Akadémia ösztöndíja további öt tehetséges diáknak biztosít anyagi támogatást és szakmai fejlődési lehetőséget.
Az együttműködés része az egyetemi tárgyak tematikájának fejlesztése, új tantárgyak és tananyagok kidolgozása, amelyek a 21. századi infrastruktúra-építés kihívásaira készítik fel a hallgatókat. A BME szoros együttműködésben segíti a V-Híd belső képzési rendszereinek fejlesztését is.
A kutatás-fejlesztési területeken is aktív együttműködés várható, különös tekintettel a vasúti pályák állapotának felmérésére, a vasútépítő gépek fejlesztésére és a digitalizált adatfeldolgozás automatizálására. Ezen projektek a 2024 őszén Berlinben megrendezett InnoTrans kiállításon kötött háromoldalú megállapodás részeként indulhatnak.
A V-Híd Csoport vezérigazgatója, Sárváry István hangsúlyozta a fiatal tehetségek támogatásának fontosságát, míg Charaf Hassan, a BME rektora kiemelte az egyetem és az ipar együttműködésének erősítését. A BME modellváltásra készül, amely során a MOL lehet a fő finanszírozó, erősítve az egyetem gazdasági és piaci kapcsolatait.