A találkozó első percétől a hazaiak domináltak, és diktálták a tempót. A 7. percben 5-2 volt az állás. A vendég védelem nem tudott mit kezdeni a hazaiakkal, és idővel csak nőtt a különbség. 25. percben 11-4 volt az állás - közölte az ajkaiszo.hu.

Félidőre hat gólos előnnyel mehettek az ajkaiak (13-7). Fordulást követően sem vettek vissza Vida Csengéék, és tovább növelték a két csapat közti különbséget.

A gyakran hibázó vendégek végül 13 góllal kaptak ki az Ajka Városi Sportcentrumban. KK Ajka-Lébényi KSZSE 29- 16. Az ajkai csapat ezzel a sikerével feljött a tabella 3. helyére, de a bronzra pályázó Győri Audi ETO KC U22, valamint a Mosonmagyaróváriakra vár még egy találkozó, így a bakonyi klub pontos helyezése csak május 28-án derül ki.

Fotó: illusztráció / freepik