2023.05.29., hétfő - Magdolna
Budapest: 16o - 20o
Az ország 19 megyéjében

Ismert orvosok nevével visszaélve reklámoztak hamis gyógyszereket

frisshirek.hu, 2023. május 25. - 08:20
Ismert orvosok nevével visszaélve reklámoztak hamis gyógyszereket

Ismert orvosok nevével visszaélve  Magyarországon hivatalosan nem engedélyezett, gyógyhatásúnak mondott szerek reklámozása miatt nyomozást kezdeményezett a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodánál a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) - tájékoztatta az NVSZ főreferense szerdán az MTI-t.

A frisshirek.hu portál pont az a média hiány, ami egy működő demokráciában természetes kellene legyen, éspedig elfogulatlan, naprakész hírek közvetítője közéletről, politikáról, kultúráról, sportról egyaránt. Nálunk nincs és nem is lesz részrehajlás! Hogy ez így is maradjon, kérlek támogasd munkánkat adományoddal, hívd meg ismerőseid, hogy olvassanak bennünket és kerünk, kövess és lájkolj minket a közösségi médiában is.

Támogatás

Aki ezeket az interneten hirdetett, ám Magyarországon nem bevizsgált "gyógyszereket" beszedi, az egészségét kockáztatja - közölte Pap Judit.

Legyenek körültekintőek, hiszen az orvosok nem reklámoznak gyógyszereket

- figyelmeztetett. Példaként említette, hogy egy külföldi cég egy Kincses Gyulával, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnökével készített álinterjút tett közzé, amelyben az orvos egy hivatalosan nem bejegyzett, vérnyomáspanaszok kezelésére szolgáló készítmény jótékony hatásairól beszélt.

Ugyancsak visszaéltek Álmos Péternek, a kamara alelnökének nevével és fotójával is, amikor egy működő internetes portálhoz megtévesztően hasonló weboldalon reklámoznak egy olyan készítményt, amely a magas vérnyomást megszüntetését és az "erek megtisztítását" ígéri. A MOK továbbra is hangsúlyozza, hogy

a kamara tisztségviselői semmilyen, sem legális, sem illegális gyógyszert nem reklámoznak. Az összes ilyen hirdetés, információ hamis, valótlan.

Hasonló módon tettek közzé egy álhírt az interneten Acsády György, a Semmelweis Egyetem érsebész professzorának nevével és fényképével illusztrálva. Az ő nevével egy cukorbetegség kezelésére szolgáló, hivatalosan nem bejegyzett készítményt reklámoznak, annak ellenére, hogy cukorbetegség gyógyításával ő soha nem foglalkozott - jelezte Pap Judit.

Mindhárom esetben egy külföldi szerveren működtetett oldalon reklámozzák a készítményt, majd a megrendelőt telefonon próbálják minél nagyobb kiszerelés megrendelésére rávenni

- fűzte hozzá. A Semmelweis Egyetem rendszeresen tájékoztatja a lakosságot azokról az esetekről, amikor az intézmény orvosainak nevével élnek vissza a csalók, és arra is mindig felhívja a figyelmet az egyetem, hogy gyógyhatású készítményeket kizárólag Magyarországon engedélyezett helyről, legális forrásból, orvosukkal való konzultáció után szerezzenek be a fogyasztók - olvasható a közleményben.

A kiemelt kép illusztráció, forrása: unsplash.com