Ausztrália – bár vezetett – végül 4-1-re kapott ki a világbajnoki címvédő Franciaországtól, majd 1-0-ra nyert Tunézia ellen. A legutóbbi Európa-bajnokságon elődöntős Dánia játszotta a torna első gól nélküli döntetlenjét – 0-0 Tunéziával –, aztán pedig 2-1-es vereséget szenvedett a franciáktól.

Az egymás elleni mérkőzésnek az ausztrálok indultak neki kedvezőbb helyzetből, ugyanis – három ponttal a hátuk mögött – nekik egy döntetlen is elég volt a legjobb 16 közé kerüléshez, az egy ponttal szerénykedő dánoknak viszont mindenképpen győzni kellett – volna...

Ennek megfelelően a mérkőzés elején sokkal többet van a labda a dánoknál, az ausztrálok viszont állták a rohamokat. Sőt...

A 60. percben a saját tizenhatosukról indítottak kontrát, három passz után Leckie kapott nagy indítást, kétszer is befűzte a védőt, majd ballal a bal alsó sarokba lőtt.

Dánia továbbra is nagy nyomás alatt tartotta ellenfelét, de teljesen ötlettelen játéka inkább tanácstalan erőlködésbe csapott át.

Nem is esett már több gól, így a végeredmény:

Ausztrália-Dánia 1-0

Az ausztrálok készülhetnek a nyolcaddöntőre, a dánok pedig mehetnek haza.

Ausztrália a legutóbbi öt vb-szereplése alkalmával csak egyszer jutott tovább a csoportjából, még 2006-ban.

Most először fordult elő az is, hogy két egymást követő világbajnoki mérkőzést megnyert az ausztrál válogatott.

A D csoport végeredménye

1. Franciaország 3  2 0 1  6-3  6
  2. Ausztrália       3  2 0 1  3-4  6
  3. Tunézia            3  1 1 1  1-1  4
  4. Dánia               3   0 1 2  1-3  1

Fotó: Az ausztrál Mathew Leckie (balra) játékostársával, Riley Mcgreevel, miután berúgta csapata első gólját a katari labdarúgó-világbajnokság D csoportjának harmadik fordulójában játszott Ausztrália-Dánia mérkőzésen az al-vakrai al-Dzsanúb Stadionban 2022. november 30-án. MTI/EPA/Rolex Dela Pena